Ścianki akustyczne

System mobilnych akustycznych ścian abopart został zaprojektowany z myślą o innowacyjnym podziale przestrzeni również pod kątem izolacyjności akustycznej.

Dzięki ruchomym ścianom działowym, w dwóch sąsiadujących ze sobą salach mogą odbywać się imprezy o różnym charakterze i zróżnicowanym natężeniu dźwięku. Ruchome ściany abopart to gwarancja , że przestrzeń zostanie optymalnie wykorzystania. Sala balowa możne być bez trudu przekształcona w sale konferencyjne czy też wielofunkcyjne sale szkoleniowe. Bez względu na to, jaki charakter będą miały pomieszczenia powstałe rozstawieniu akustycznych ścian mobilnych abopart, użytkownicy imprez odbywających się w każdej z nich nie będą sobie przeszkadzać.

W odpowiedzi na indywidualne preferencje i potrzeby nabywców oferowana jest szeroka gama poziomów redukcji hałasu od Rw 40 dB do Rw 58 dB, potwierdzonych certyfikatami z badań laboratoryjnych ITA.

Wskazania do poprawy izolacyjności akustycznej w biurze

Nadmierny hałas stanowi problem w wielu miejscach pracy. Jest to spowodowane między innymi tym, że wiele firm decyduje się na zagospodarowanie przestrzeni biurowej w stylu open space. Taka aranżacja ma oczywiście swoje plusy, ponieważ pozwala maksymalnie wykorzystać wnętrze i zwiększa dynamikę pracy.

Jednak ciągłe przebywanie w takich warunkach może negatywnie wpływać na zdrowie i utrudniać wykonywanie obowiązków z powodu nadmiernego hałasu. Odpowiedzią na ten problem jest poprawa izolacyjności akustycznej poprzez zastosowanie pochłaniających dźwięk ścian akustycznych.

W zamkniętych pomieszczeniach dźwięk rozchodzi się inaczej niż na zewnątrz. Odbija się od ścian i okien, powodując efekt nieprzyjemnego szumu. Odpowiednio ustawiając ścianki akustyczne można zapanować nad hałasem kształtując rozchodzenie się dźwięków. Izolacja akustyczna jest szczególnie wskazana w przestrzeniach, w których hałas przekracza 55 decybeli.

Czym jest komfort akustyczny i dlaczego warto o niego zadbać?

Zapewnienie odpowiedniego komfortu w pracy jest konieczne i korzystne z punktu widzenia przedsiębiorcy. Badanie społeczne wykazały, że brak dźwiękowego odizolowania od współpracowników wiąże się z mniejszą satysfakcją z pracy.

Oczywiście przekłada się to w naturalny sposób na dużą rotację pracowników i koszty związane z rekrutacją. Dlatego warto zapewnić personelowi ochronę przed hałasem montując ściany akustyczne, które odpowiadają za tłumienie dźwięków.

Dlaczego warto zastosować mobilne ściany akustyczne w biurze?

Zastosowanie mobilnych ścian nie tylko zwiększa izolację akustyczną, ale ma również inne zalety. Przegrody dają większe poczucie prywatności, ograniczają dystraktory zarówno w postaci dźwięku, jak i rozmów czy obserwacji otoczenia.

Dzięki temu pracownik jest bardziej skoncentrowany na wykonywaniu swoich obowiązków i mniej zmęczony wraca do domu. Przekłada się to na jego lepszą produktywność i zadowolenie z pracy. Ostatecznie ma to również odzwierciedlenie w wynikach finansowych przedsiębiorstwa.